Reklama
Archiv - Zprávy

Audi spouští e-ofenzivu

Značka se čtyřmi kruhy premiérou modelu Audi e-tron spustila svou ofenzivu v oblasti elektrifikace. Audi má v plánu do roku 2025 nabízet na nejdůležitějších trzích celého světa dvanáct automobilů se zcela elektrickým pohonem a elektrifikované modely se budou podílet na celkovém prodeji přibližně jednou třetinou.
Zdroj: Audi

SUV budou v tomto portfoliu zastupovat modely e-tron a e-tron Sportback, který bude představen v roce 2019. K dispozici bude také řada modelů s klasickým uspořádáním karoserie, jako je Avant nebo Sportback. Elektrifikovaná produktová řada pokryje všechny důležité segmenty trhu od kompaktních vozidel až po velké automobily. Nezbytným předpokladem pro nabídku elektromobilů ve všech segmentech od A do D jsou celkem čtyři technické platformy a produktové řady. Úzká spolupráce mezi technickým vývojem a ostatními koncernovými značkami zvětšuje synergie, nezbytné pro ziskovou výrobu široké řady modelů pro globální trhy. Modely Audi e-tron a e-tron Sportback využívají komponenty modulární platformy Audi pro vozy s motorem uloženým podélně. Na základě této platformy a řady inovativních technologií především v oblasti systémů pohonu vzniká samostatná produktová řada SUV s elektrickým pohonem všech kol quattro. Měřítka v této třídě stanovuje kompatibilita s rychlým nabíjením o výkonu až 150 kW a dlouhý dojezd vhodný pro cestování na velké vzdálenosti.

Na konci roku 2018 představí Audi prvního reprezentanta další platformy pro elektromobily. Koncepční studie Audi e-tron GT, dynamické kupé s plochou konstrukcí podlahy, oslaví premiéru na autosalonu v Los Angeles. Technika tohoto automobilu byla vyvinuta ve spolupráci se značkou Porsche. Dalším společným projektem vývojových oddělení značek Audi a Porsche je platforma pro prémiové elektromobily PPE (Premium Platform Electric), která se stane základem pro několik modelových řad Audi se zcela elektrickým pohonem, pokrývajících segmenty B s velkými objemy prodeje až D. Na základě této platformy jsou plánovány SUV i klasické karosářské varianty. Hlavní předností platformy PPE je skutečnost, že byla vyvinuta výhradně pro elektrický pohon. To přináší výhody z hlediska hmotnosti, prostorového uspořádání a proporcí karoserie.

Několik značek koncernu Volkswagen spolupracuje na vývoji modulární platformy MEB pro modely s elektrickým pohonem, která poslouží jako základ pro řadu e-modelů Audi, zejména v segmentu A s vysokým objemem prodeje. Jeden z vyvíjených modelů je určen pro specifické požadavky čínského trhu, který je pro Audi nejdůležitější. AUDI AG také významně rozšíří svou řadu hybridních automobilů s možností vnějšího nabíjení.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV