Reklama
Archiv - Zprávy

Audi představilo zbrusu novou A7

Na novou generaci vozů Audi z kategorie vyšší střední třídy čekáme už pěkně dlouho. Vždyť první generace A7 je na trhu už od konce roku 2010 a její konzervativnější sestra A6 zrovna tak. Nyní konečně nastal čas na změnu.
Zdroj: Audi

Zatímco design novinky je spíše evoluční a na známou karoserii A7 přidal prvky z nového Audi A8, technika, kterou novinka dostane, má za cíl znovu utéct konkurenci. Nové Audi A7 znovu upoutá rozkročenou siluetou, aktivní aerodynamikou a seseknutou zádí, která je pro vozy s karoserií fastback charakteristická. Na zádi ale nově objevíme propojené svítilny s OLED technologií, které už nedisponují pouze dynamickými směrovými světly, ale celou řadou světelných projevů a funkcí.

Vnitřek z A8

Uvnitř se ale změnilo mnohé. Zatímco první Audi A7 dostalo interiér z menší A6, novinka převzala vnitřní prostor z nedávno představené vlajkové lodi a na její palubě se proto dočkáme spousty lesku, minimalismu a dotykových ploch. Horní displej na středové konzole nabídne uhlopříčku 10,1 palce a zaměří se na multimediální funkce, zábavu a navigaci. Naopak dolní obrazovka s uhlopříčkou 8,6 palce obstará klimatizaci, výhřev či odvětrávání sedadel a jiné funkce. Oběma displejům pak nechybí jak akustická, tak také haptická zpětná vazba, díky které si budete opravdu jisti, že jste tu či onu funkci zmáčkli.

Rozměrově je pak novinka s minulou A7 takřka totožná. Mají stejný objem kufru 535 litrů, v délce se liší jen o 5 milimetrů a podobně zanedbatelné rozdíly panují i v ostatních rozměrech. Za zmínku tak stojí pouze o 12 milimetrů prodloužený rozvor, který zajistí ještě klidnější a vyspělejší chování. To bude ostatně hlavní předností novinky. Stejně jako nové Audi Q5 a větší Q7 přijíždí i dnešní A7 na platformě MLB Evo, která zajišťuje vysokou pevnost a skvělé utlumení. K dispozici bude samozřejmě také lépe odladěný podvozek, progresivní řízení či extrémně tlustá skla, díky kterým půjde prý o vůbec nejtišší velké kupé.

Čtyři podvozky a velké pohodlí

U podvozku se ale na moment zastavíme. Zákazníci budou mít totiž na výběr hned ze čtyř typů podvozku - konvenčí řešení s ocelovými pružinami, elektronicky řízené tlumiče s regulací tuhosti, vzduchový podvozek se změnou světlé výšky a aktivním udržováním jízdní stability a sportovní variantu se snížením o 10 milimetrů, která zpočátku půjde kombinovat pouze s elektronicky řízenými tlumiči. V nabídce bude dále také zadní sportovní diferenciál či zatáčení zadní nápravy pro ještě lepší agilitu. Pohon Quattro s preferencí zadní nápravy a sedmistupňová převodovka S-Tronic jsou pak samozřejmostí u všech verzí.

Malý převrat však znamenají použité motory a technologie. Audi A7 samozřejmě bude umět parkovat samo, půjde ho ovládat pomocí chytrého telefonu a vedle těch nejvyspělejších funkcí bude umět i plně autonomní jízdu do rychlosti 60 km/h, která spadá do takzvané fáze 3. Tím nejzajímavějším je ale paleta použitých motorů.

Pouze hybridy

Jistě vám neuniklo nedávné přejmenování všech motorizací nynějších Audi. Už se tak nemůžeme bavit o motorech 3.0 TDI, 3.0 TFSI a podobně, ale o verzích 55 TDI, 55 TFSI nebo například 60 TFSI. Zajímavostí ale je, že všechny tyto verze, bez ohledu na označení, budou hybridní! Ano, skutečně. Pokud v budoucnu potkáte nové Audi A7, mějte jistotu, že jde o hybrid. Budou to takzvané mild-hybridy, které sice nebudou schopny čistě elektrické jízdy, ale nabídnou například vylepšený systém start/stop a také efektivnější rekuperaci brzdné energie, která bude ukládána do menších baterií.

Pokud budete novou A7 bezpodmínečně chtít co nejdříve, musíte se spokojit se šestiválcovým benzínem o objemu 3 litry a výkonem 250 kW, který nese označení 55 TFSI. Vzápětí ale do nabídky přibudou také šestiválcové diesely a dokonce i čtyřválce, které by v budoucnu mohly tvořit až polovinu nabídky nové A7.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV