Reklama
Archiv - Zprávy

Aston Martin ukázal konečnou podobu hypersportu Valkyrie. Je neuvěřitelný!

Koncept tohoto superauta byl představen na letošním autosalonu v Ženevě, už tehdy se však mluvilo o designových změnách, které ponese sériová produkce. Ty skutečně přišly a hotový vůz vypadá naprosto velkolepě.
Zdroj: Aston Martin/Red Bull

Dle Wikipedie jsou Valkýry severské mytologické bohyně, které na bitevních polích hledají vybrané duše padlých válečníků hodných Valhally. Dle pověstí se jedná o krásné, ale nebezpečné dívky, válečnice, které do bitev jezdí na okřídlených koních. Už z tohoto popisu je asi jasné, jak vypadá a jaký je nový hypersport z dílny Aston Martin. Kdybychom ho měli popsat jen jediným slovem, pak by volba padla na pojem extrémní.

Tedy, mluvíme hlavně o designu, jehož konečnou podobu Aston Martin odtajnil. S technikou to tak slavné není, protože ji automobilka stále nechce moc komentovat. Víme, že by výkon auta měl být něco přes tisíc koní a hmotnost do jedné tuny. Vůz, který si můžete prohlédnout ve fotogalerii, má z 95 % shodný design s tím, který půjde k zákazníkům. Na tomto jednom již vyrobeném kousku chce Aston Martin vychytat a otestovat veškerou techniku tak, aby noví majitelé s vozem neměli jediný problém.

A ještě trocha čísel. Vyrobeno bude pouhých 150 silničních a 25 okruhových vozů. Oficiálně cenu značka nikdy neprozradila, ale zákulisní informace mluví o ceně v přepočtu asi 90 milionů korun. To ale jen v případě silniční verze. Ta závodní bude vzhledem ke své jedinečnosti a ke svým schopnostem ještě o něco draží. I když se z té částky jednomu dělají mžitky před očima, je vyprodáno. Překvapení? :)

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV