Reklama
Archiv - Zprávy

Aston Martin chystá elektromobil s výkonem 1000 koní

Tak tohle jsme nečekali. Tradiční britský výrobce velkých těžkých dvanáctiválců se spotřebou malého parníku chystá elektrické auto. A co víc, dočkat se prý máme už v roce 2017.
Zdroj: Aston Martin

"Věřím, že budoucnost je elektrická." Tato slova nepronesl šéf Tesly, ani zástupce jiné notoricky ekologické automobilky. Byl to Andy Palmer, který stojí v čele automobilky Aston Martin. Svou představu o této budoucnosti nám prý Aston ukáže už přespříští rok a má to být elektrické superauto.

Rozhodně ale nehrozí, že by dvorní dodavatel aut pro Jamese Bonda slevil ze svých požadavků na rychlost. "Řeč je o elektrickém Aston Martinu s výkonem 800 až 1000 koní," konstatoval Palmer. S velkou pravděpodobností by mohla být řeč o konceptu DBX, který automobilka představila zkraje letošního roku. Elektromotory však mohou najít uplatnění i u dalších modelů značky.

"Jsme firma motorů V12. Zkuste si to promítnout do budoucnosti. Půjdeme stejnou cestou jako zbytek průmyslu a budeme downsizovat? Uvidíme Aston Martin s tříválcem? Chraň Bůh! Musíme udělat něco radikálního a elektrický pohon nám k tomu dává dostatek síly. Dává nám dostatek točivého momentu," vysvětluje Palmer. Brzy bychom se podle něj mohli dočkat i toho, že se v elektrickém autě bude prohánět sám Agent 007.

Přiznáváme, máme s tím trochu problém. Tím nejlepším na Aston Martinech totiž není jejich rychlost, ale zvuk. Úžasný, hluboký, mechanický řev, ze kterého se ježí chlupy na celém těle. Pokud o něj přijdou, ztratí i podstatnou část svého nezaměnitelného charismatu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV