Reklama
Archiv - Zprávy

Apollo Intesna Emocione, zhmotněná dokonalost

Dvanáctiválec, dechberoucí aerodynamika, fenomenální zvuk a hlavně vzhled, kterým by nepohrdl ani sám Batman. Intensa Emocione je ale především o výkonu a netají se svým okruhovým zaměřením. Má Porsche GT2 RS nového soupeře z nejvyšší ligy?
Zdroj: Apollo

Jen deset. Přestě tolik jich Italové vyrobí. Ani o jednu víc. Pokud tedy jednu z nich chcete, neměli byste čekat ani minutu. Prý ještě nejsou vyprodané. Jediný háček ale zůstává u ceny, tohle auto stojí 2,6 milionu dolarů. A co za své peníze dostanete?

Karbonové zavěšení a nejjemnější nastavení

Tak především vůz, který vypadá jako žádný jiný na světě. Nové Apollo vypadá už ze statických fotografií jako ztělesnění rychlosti. Jeho hmotnost je navíc rozložena do nesmírně zajímavého poměru 45/55 ve prospěch zadní části, která tak bude mít lepší trakci na výjezdech. Dvanáctiválcový motor je samozřejmě uprostřed, hned pod obrovským vstupem pro přívod vzduchu, ze kterého vychází křídlo, které je inspirováno aerodynamikou vozů Formule 1.

A podobné je i zavěšení podvozku - celé z karbonu. Díky podvozku Billstein s proměnnou tuhostí a výškou je ale prý nové Apollo vhodné i na klasické silnice. Jeho ABS má pak 10 možných nastavení, což je shodné s výhradně okruhovými vozy. Stabilizace ESP pak na cestě k vypnutí nabídne dokonce až 12 kroků. Jak se budete s Inteznou Emocione sžívat, vždy trochu uberete.

Brutální výkon a muší váha

Sžití to ale nebude úplně jednoduché. Dvanáctiválcový motor dává totiž 780 koní a 760 Nm točivého momentu, přičemž hmotnost byla stlačena na těžko uvěřitelných 1250 kilogramů. To znamená, že Apollo Intensa Emocione zrychlí z 0 na 100 km/h hluboko pod 3 sekundy (za 2,7) a maximálně se rozjede na rychlost 333 km/h, při které prý půjde i bez problému zatáčet. Vůz se totiž soustředí na především aerodynamiku a přítlatk. Z toho důvodu dokáže vyvinout boční přetížení až 2G, což je ekvivalent k mnohým závodním strojům.

Apollo si s příchodem novinky připravilo ještě jedno překvapení. Novopečeným majitelům totiž přichystá závody série Apollo Time Attack, ve kterých si navzájem budou moci poměřit síly. Zdá se tedy, že na nejvyšší stupínky míří nová superstar!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV