Reklama
Archiv - Zprávy

Alpina láká na dieselovou střelu. Pojede skoro 290 km/h!

Poslední generace BMW řady 5 se neskutečně povedla. Dokonce tak, že ji mnozí označují za nejlepší manažerský vůz planety. Co si však počít, když vám ani nejlepší středně velké BMW nestačí? Řešením je Alpina. A nyní bude v naftě!
Zdroj: Alpina

Výrobce vozů Alpina se již dlouhá léta stará o personalizaci a zkrášlování nejlepších modelů BMW. Sluší se také uvést, že majitelé automobilky Alpina svůj business s auty nemají jako hlavní zdroj příjmů. Vozy jsou tedy vytvářeny s láskou a náležitou péčí, která se vtiskne do jejich osobnosti. Alpina se tak dlouhá léta bránila dieselovým motorům, které pro to, aby mohly být ozdobeny červeno modrým znakem s černým orámováním, neměly dostatek charakteru. 

Průlom přišel až s minulou generací BMW X3, jehož vznětová jednotka 35d dodávala již ve standardní verzi dostatek řidičského potěšení. Pro další modifikace se tak ideálně hodila. Alpina se tedy rozhodla vyrobit vůbec první dieselový vůz, který nese označení XD3 Biturbo. V krátkém sledu pak následovala také klasická řada 3 s identicky nastavenou jednotkou. Alpina tímto krokem neudělala vůbec špatně. Loni šlo o nejprodávanější modely z jejího portfolia. Nyní tak opět sahá po dieselu. Její naftový model však poprvé ponese číslici 5 a bude k dispozici hned ve dvou verzích. Jako sedan i jako kombi.

Krouťák jako lokomotiva

Podle dostupných zdrojů bychom se novinky měli dočkat již začátkem podzimu. Vůz ponese označení D5 S a základem se pro něj stane model 530d. Původní automobil ale čeká tolik modifikací, že bude schopen vyrazit z 0 na 100 km/h za méně než 4,5 sekundy a maximální rychlost, alespoň dle dosavadních zdrojů, nebude nijak omezena. To znamená, že by se měla vyšplhat až na 286 km/h. Úplně vyloučeno však není ani tempo 300 km/h, neboť cejchování rychloměru na fotce dosahuje až 330 km/h.

Hodnota samotného výkonu není zas až tak oslnivá, činí 386 koní, ovšem točivý moment - a teď se podržte - 800 newtonmetrů slibuje opravdu neskutečný zátah. Z informací od samotné Alpiny zároveň víme, že 800 Nm je maximální hodnota, kterou zvládne standardně dodávaná 8stupňová převodovka ZF. Jinak by nějaké ty newtonmetry ještě přibyly.

A co prozatím víme? Že kus, na který nás láká Alpina, má za sebou již 4700 kilometrů. Ihned po uvedení lze tedy očekávat přesné údaje i finální cenu. Tu ale nečekejte pod hranicí 2 milionů korun. Za exkluzivitu se zkrátka platí. Jisté je ovšem jedno. Půjde o aspiranta na nejlepší manažerský vůz s dieselovým motorem, a za takový se připlácet vyplatí. No a jestli vás zajímá, jak bude novinka vypadat, pak věřte, že design bude velice podobný novému modelu B5 Biturbo, jehož tvář už necelý půlrok známe.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV