Reklama
Archiv - Zprávy

Aliance Renault-Nissan-Mitsubishi se spojila s Googlem

Aliance Renault-Nissan-Mitsubishi podepsala globální víceletou dohodu o spolupráci se společností Google týkající se vybavení vozů Renault, Nissan a Mitsubishi inteligentními informačně-zábavními systémy.
Zdroj: Renault

Aliance Renault-Nissan-Mitsubishi a společnost Google oznámili technologické partnerství v oblasti využívání operačního systému Android s cílem nabídnout inteligentní infotainment a uživatelsky orientované aplikace napříč různými modely a značkami, s plánovaným začátkem od roku 2021. V rámci technologického partnerství budou vozy prodávané členy Aliance na mnohých trzích využívat systém Android, který poskytne navigaci pracující s informacemi o reálném provozu online, včetně Google Maps, přístupu k bohatému ekosystému automobilových aplikací v Google Play Store; a který bude mít schopnost odpovídat na hovory a zprávy, ovládat média, vyhledávat informace a spravovat funkce vozidla pomocí hlasu využívající zabudovaný Google Assistant. Tyto služby budou kombinované s cloudovým rozhraním Aliance (Alliance Intelligent Cloud) založeném na vzdálené aktualizaci softwaru a diagnostiky vozidel.

Aliance, jejíž členské společnosti v uplynulém roce prodaly 10,6 milionu vozů na 200 trzích, integruje aplikace a služby Google do informačních a cloudových systémů u svých značek Renault, Nissan a Mitsubishi. Zatímco celá řada vozů Aliance bude sdílet platformu Android, každá značka bude mít flexibilitu při vytváření jedinečného zákaznického rozhraní a specifických funkcí nad rámec společné Android platformy. Systém bude také kompatibilní se zařízeními, která využívají jiné operační systémy, jako například Apple iOS.

Partnerství v oblasti infotainmentu je součástí úsilí Aliance vybavit větší množství vozů konektivitou a službami založenými na cloudovém rozhraní. Cloudové rozhraní Aliance přinese systémy infotainmentu budoucí generace se zabezpečenou konektivitou prostřednictvím platformy pro integrovanou správu dat, infotainment systémů a usnadnění bezdrátových aktualizací a dálkové diagnostiky vozidel členských společností Aliance.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV