Reklama
Archiv - Zprávy

Abarth 595 se představil na Targa Florio

Na letošním legendárním, v pořadí již 102. ročníku, závodu klasických automobilů Targa Florio se představila nová řada Abarth 595.
Zdroj: Abarth

Nové modely 595 Competizione a 595 Pista jsou ve standardu vybavené novou verzí legendárního výfukového systému RecordMonza, který motoru dodává nový, ještě více vzrušující zvukový doprovod, dokonale podtrhující jeho výkonové parametry. Model 595 Turismo se může pochlubit novým exkluzivním odstínem šedá Asfalto, koženými sedadly ve standardu a paketem Urban pro zvýraznění lifestylové povahy značky. Nová řada, která je k dispozici ve verzích hatchback a kabriolet, zahrnuje pět stupňů výbavy: 595, 595 Pista, 595 Turismo, 595 Competizione a 695 Rivale s různými výkonovými úrovněmi od 145 do 180 k.

Pro oslavu zvláštního pouta s Targou Florio, jež je hluboce zakořeněno v historii značky Abarth, zorganizoval Abarth fanouškům „Cursa“ také zkušební jízdy s modely nové řady 595. Kromě dynamické prezentace na silnicích nejstaršího závodu na světě byla řada 595 představena i v expozici v srdci Palerma. „Karl Abarth měl se závodem Targa Florio velmi úzký vztah, a to už od konce 2. světové války,“ vysvětluje Luca Napolitano, ředitel značek Fiat a Abarth pro region EMEA. „Klikaté silnice Sicílie jsou ideální pro demonstraci kvalit našich závodních vozů. Značka se štírem ve znaku a Targa Florio mají opravdu velmi úzký vztah plný mnoha závodních úspěchů a pamětihodných událostí. Každý, kdo obdivuje tyto historické vozy, které Abarthu vybojovaly postavení závodní legendy, si zde uvědomí, že závody byly a jsou testovacím polygonem, z něhož pochází bohaté dědictví stylu a výkonu, které je patrné na současných automobilech. Naše účast v ročníku 2018 je oslavou 110. výročí narození zakladatele naší značky a je rovněž skvělou příležitostí představit novou řadu Abarth 595, která zdůrazňuje, že historie a závodění jsou součástí základních hodnot naší značky.“

Nová řada Abarth 595

Klíčovými modely nové řady 595 jsou verze Competizione a Turismo, jež vyjadřují dvojí osobitost značky Abarth. Zatímco model 595 Competizione je poněkud radikálnější a je určen spíše příznivcům výkonných a nekompromisních sportovních vozů, model 595 Turismo se vyznačuje stylem a komfortem typickým pro italská GT s bezvadně stylizovanými detaily, koženým interiérem a paketem Urban. Hlavní inovací modelu 595 Competizione je nový, standardně dodávaný výfukový systém RecordMonza, který je vybavený aktivním ventilem ovládaným tlačítkem Sport. Po jeho stlačení se otevře výfukový ventil a zvuk motoru se stane hlubším a silnějším. Řidič si může sám vybrat, zda zvolí decentnější, nebo odvážnější a sportovnější zvuk v duchu tradic značky Abarth. Nový zelený odstín karoserie Adrenalina, jenž byl navržen pro verzi 595 Competizione, je kombinován s černou střechou, což zdůrazňuje její silnou vazbu na motoristický sport. Abarth 595 Turismo je navržen pro řidiče, kteří touží po komfortu a stylu ve vysoce výkonném voze. Interiér je charakteristický atraktivním a řemeslně precizně zpracovaným koženým čalouněním, jež vozu dodává odpovídající míru elegance. Vše doplňuje nový paket Urban zahrnující parkovací asistent a senzory deště a stmívání, jež usnadňují každodenní užívání vozu. Turismo je k dispozici také v novém elegantním a exkluzivním matném odstínu Asfalto Grey.

Dalším modelem řady je základní verze Abarth 595. Vůz o výkonu 145 k nabízí ve standardu veškerou výbavu potřebnou pro zajištění potěšení z jízdy typického pro výtvory s logem štíra, včetně zploštělého volantu s vložkou označující přímý směr a tlačítka Sport, které v tomto případě upravuje maximální točivý moment, nastavení posilovače řízení a citlivost plynu.

Řadu doplňují dvě speciální série, 595 Pista a 695 Rivale. První z nich je zaměřena výhradně na výkon, což odráží i začlenění 7“ telemetrie Abarth do standardní výbavy. Tento systém umožňuje nepřetržité sledování výkonu, nového výfukového systému RecordMonza a zadních tlumičů odpružení s FSD (Frequency Selective Damping) ventilem, jež zajišťují lepší jízdní vlastnosti, ovladatelnost a stabilitu při maximální bezpečnosti. Druhá speciální série těží z partnerství s loděnicí Riva, ikonickým italským stavitelem jachet. Jedná se o nejvytříbenější výtvor značky Abarth všech dob a dokonalou směs elegance a výkonu.

Reklama

Nová řada 595 je k dispozici ve verzích hatchback a kabriolet a v pěti stupních výbavy (595, 595 Pista, 595 Turismo, 595 Competizione a 695 Rivale) s výkonovými úrovněmi od 145 do 180 k. Díky své rozmanitosti dokáže uspokojit potřeby všech zákazníků. Všechny motorizace jsou v emisní specifikaci Euro 6D-TEMP.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV