Reklama
Archiv - Zprávy

A je to tady, ve Frankfurtu se představilo elektrické porsche

Porsche poutalo veškerou pozornost na novou generaci Carrery 911 s třílitrovým turbomotorem, a tak dokonale utajilo plány do budoucnosti.
Zdroj: Porsche

Už nějakou dobu se šuškalo, že Porsche chystá čistě elektrický vůz, který by mohl konkurovat modelům od Tesly. A ve Frankfurtu se tahle šeptanda potvrdila, světlo světa tam totiž spatřil koncept Mission E. Tváří se jako možný konkurent Tesly Modelu S a nejspíš má aspirace stát se nástupcem panamery.

Dojezd by měl u tohoto porsche dosahovat hodnoty až 500 km. Elektromotory pohánějí všechna kola, která jsou navíc i řiditelná. Celkově prý dokážou vyvinout výkon kolem 440 kW a vůz vystřelit z nuly na sto za 3,5 s, na dvě stě za méně než 12 s. Velmi zajímavý je však čas nabíjení. Baterie se prý nabijí na kapacitu 80 procent za zhruba 15 minut, což je opravdu výjimečné. Ovšem děje se tak jen ze zdrojů s napětím 800 V, které rozhodně nejsou běžnou záležitostí. Z mnohem běžnějších zdrojů o napětí 400 V je to o poznání delší čas, nicméně Mission E je vybaven technologií bezdrátového indukčního nabíjení, což proces dobíjení usnadňuje.

Díky tomu, že Mission E má baterie umístěné v podlaze a elektromotory nezabírají v automobilu mnoho místa, je interiér velmi prostorný a postrádá středový tunel. Zajímavé také je, že nikde uvnitř vozu nenajdeme fyzické ovládací prvky. Posádka veškeré vybavení ovládá pomocí OLED displejů či bezdotykově pomocí gest. Navíc celý systém prostřednictvím hlavního holografického displeje dokáže sledovat pohyb očí řidiče či pasažérů a díky tomu provádět požadované operace, aniž by člověk na displeje vztáhl ruku.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV