Reklama
Archiv - Zprávy

10 nejčastějších závad na ojetých autech. Tohle si pohlídejte

Snad každý už ví, že při nákupu ojetiny nemůžete spoléhat na sliby prodejce. Každé auto je třeba důkladně zkontrolovat v servisu. Šance, že se objeví alespoň nějaká závada, je totiž velmi vysoká.
Zdroj: Volkswagen

Před nedávnem jsme vám předložili seznam 5 nejčastějších podvodů, kterých se majitelé dopouští při prodeji auta do autobazaru. Je třeba počítat s tím, že když tito prodejci neuspějí v bazarech, objeví se jejich auto v soukromé inzerci. Ale nejsou to jen cíleně poškozená nebo neopravná auta, která na vás číhají.

Jsou také vozy, které prostě jen trpí určitými neduhy. Některé jsou způsobeny datem výroby, tedy jejich stářím, jiné jsou prostě „vrozené“. Pojďme se podívat na statistiku poruchovosti, kterou zpracovala pojišťovna Warranty Wise. Tato pojišťovna za 15 let, kdy je na trhu, pojistila na 200 000 ojetých aut. Poctivě shromažďovala data o jejich poruchovosti a opravách a na základě nich zpracovala celkem zajímavý přehled.

Do toho zahrnula vozy, které mají najeto do 193 000 kilometrů a jejich stáří je maximálně 12 let. Celkem tak bylo zpracováno 5000 závad, které jednotlivé ojetiny potkaly za poslední jeden kalendářní rok.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV