Reklama
Fotr v Česku

Tip na autovýlety po Česku: Místo bez mobilního signálu, omlazující pramen a růžová betonová houba

Fotr v Česku má první tři tipy na zajímavá místa v Českém Švýcarsku. Nejsou zahlcena turisty a hodí se pro rodiny s dětmi
Zdroj: Josef Vrtal

Fotr v Česku se rozjel. S naší soupravou složenou s minikaravanu a nové Octavie objevujeme jedno zajímavé místo za druhým. Tady jsou tři tipy z Českého Švýcarska.
Reklama

Betonová Růženka

Pokud milujete výhledy a nechcete zdolávat miliony schodů, určitě musíte navštívit rozhlednu Růženka. Betonová okatá houba připomíná křížence mimozemšťana a vojenského bunkru. Když dobře zaparkujete auto, nebude výšlap k ní delší než kilometr. Až ji spatříte, vyloudí se na vaší tváři úsměv. Zatím je taková betonově nahatá, ale časem obroste břečťanem, však taky jsou kolem ní početně rozesety a Růženka má na své kopuli železné strniště pro jeho zachycení.

Rozhledna není vysoká, nějakých 7 metrů, výhled do kraje ale poskytuje fascinující. Děti neskuhrají, že je bolí nohy. Na dvou stolech pod rozhlednou si můžete dáchnout a dát svačinku. Potomci se mezi tím unaví pobíháním kolem a neustálým lezením na Růženku. Pozor na jediné, cesta k rozhledně není právě ideálně značená, ale trefí k ní i ti, co nemají právě ideální orientační smysl. Prostě furt do kopce!

V téhle vesnici odmítli mobilní signál

Je to ostrov klidu. Doslova a do písmene. Vesnice Ostrov. Přilepená k německé hranici, kde je téměř nutností nechat mobilní telefon v autě. Nedovoláte se totiž nikomu a nikam. Mobilní signál tady nikdy nebude, místní si ho nepřejí. To ale neznamená, že v Ostrově budete nudou tlouct špačky a pojídat lišejník nebo kůru. Pro ty náročnější jsou připraveny služby čtyřhvězdičkového hotelu, který má dokonce několik nabíječek pro elektromobily. Najdete tady půvabný kemp i malé penziony. Vykoupat se dá v rybníce na pláži na pozemku, co patří Policii České republiky. Takže jste pěkně pod dozorem. :-).

Při procházkách zapomenutým pohraničím budete neustále jednou nohou v Čechách a druhou v Sasku. Hraniční kameny najdete i poblíž údajně omlazujícího pramene, ze kterého si nechala nosit vodu samotná hraběnka Marie Adelheid z Thunu. Ti kteří jsou mladí až až, mohou zestárnout na "hajlajně" natažené mezi dvěma ostrovskými skalami. P.S. To jsem fakt nedal! :-)
Reklama

Na tuhle skálu děti vylezou i 50x. Bez mučení

České Švýcarsko je plné skal, ale znáte to, vemte na ně děti. Jednak se bojíte, že někam shučí, a druhak furt skuhrají, že se jim nechce chodit. To se nestane, když navštívíte Trpasličí skálu. Najdete ji kousíček od Jetřichovic. Poblíž ní je i místo pro zaparkování několika automobilů. Stezka mezi skalami je lemována vytesanými sedmi trpaslíky a Sněhurkou. Takže děti vystřelí jako tryskomyši a dají si okruh mezi skalami opakovaně.

Trpaslíci už jsou sice lehce zašlí, ale stále identifikovatelní. S některými se můžete dokonce posadit na jedné z lavičce a poklábosit. Dobrá rada zní: jste sice na Trpasličí skále, ale pořád je to skála, takže děti si hlídejte a nenechte je odběhnout mimo vaše zorné pole. Za mě výborně ztrávená půlhodinka skalního času. :-)
Reklama

Diskuze

PICHAV - 02.07.2020 14:14:00
CESKE PARKY !!!! NEBO SAMOSTATNE KLOBASY A BURTY !!!! TOUZICI SE OPEKAT (((SMRAD AZ DO CECH))) !!!! VE VLASTNI STAVE !!!! NA JUGOSLAVSKYCH KAMENECH !!!! TY SPEKY CO MAJI CESKE KRASY NA SALAMU !!!! NA TYHLE TIPY PO CESKU TEZKO !!!! UVRTATE !!!!
Jan - 02.07.2020 22:40:39
V Hotelu Ostrov jsem se stavil před léty po túře a musím, říct, že wellness služby i prostředí výborné. Doporučuji. Jen tam chce dojet autem.

Pepa v práci aneb travička dálniční, to je jeho pokosení

Jiný svět: na pár dní jsem se nechal zaměstnat u pořádných chlapů z dálniční údržby
26.09.2019 09:40
|
0

Oděsa znamená konec silnice, dál musí Fotr na tripu 900 kilometrů po moři

Chlouba Ukrajiny! Vyplatí se ji navštívit a utrácet tady těžce vydělané kačky?
25.06.2019 06:59
|
0

Válka se dá vést i s toaletním papírem, hlásí Pepa z Ukrajiny

Při toulkách ulicemi města Lvov nakupuji speciální suvenýr. Jste zvědaví, co to je?
11.06.2019 12:24
|
3

Muzeum amerických aut v Nové Bystřici ukrývá i DeLorean z filmu Návrat do budoucnosti

Najdete tady i káru Elvise Presleyho a oblíbený vůz největších gangsterů
05.08.2020 10:58
|
0

Tip na skvělý víkend: Svachovka voní po whisky a čokoládě!

Mekkou Jižních Čech je bezesporu Český Krumlov. Kousek od něj najdete místo neméně zajímavé
04.08.2020 07:43
|
1

Hitem letošních Krkonoš je elektrokolo. Krpály tak zvládnou i ti méně zdatní!

Nechce se vám do kopců supět jako parní lokomotiva a sklízet posměšné pohledy kolemjdoucích?
01.08.2020 16:19
|
1

Mumie se vrací. A ne jedna, ale rovnou 38! Obsadily město Klatovy.

Mumie nejsou jen oblíbeným žánrem strašidelných filmů. V Klatovech se staly nečekanou realitou.
31.07.2020 13:29
|
0
Reklama
Autosalon TV