Reklama
Fotr v Česku

Poradíme vám, jak autem přeplout řeku, jak pít pivo jako lord a ukážeme vám první sériový vrtulník na světě. Šok!!! Dělal se u nás.

Prázdniny můžete prožít jako sardinky u moře v hejnu středoevropského stáda, co jezdí utrácet kuny do Chorvatska, nebo se stanete objevitelem úžasných míst naší rodné země
Zdroj: Josef Vrtal

Naše česká objevitelská expedice nazvaná Fotr v Česku se aktuálně pohybuje po Českém Švýcarsku a připravila další tipy na supr auto-výlet.

Chlapi sobě!

Pánové, někdy je třeba býti sobcem. Dostanete proto radu, jak udělat radost rodině i dětem, ale ve druhém rafinovaném plánu nejvíc sobě. Zapíchněte prst do obce Lindava. Neváhejte a navštivte sklárnu a sklářskou krčmu A JE TO. Nejen že se dámská polovička všech věkových kategorií bude rozplývat nad úžasným a kulturním nápadem, vy navíc získáte možnost vyrobit si vlastnoruční pivní půllitr, který rázem změní obyčejné pití piva v kolosální zážitek.            

Sklárna je obnažena veřejnosti v celé své výrobní kráse. Můžete navštívit foukání a výrobu designového uměleckého skla i přilehlou brusírnu. Ve sklářské krčmě se dá ochutnat pivo "osmička" - takzvaně pracovní legální sklářské pivo, které chlemtají i místní skláři. Povolenou mají taxu až 4 kusy za směnu. Rodinka si objedná něco k snědku, ale hlavně, na pódiu krčmy nezpívají žádní vyšeptalí účastníci televizních soutěží, ale excelují mistři skláři, kteří - dle vašeho přání - společně s vámi vyrobí třeba vázičku, skleničku, anebo ten avizovaný půllitr.            

Krčma má zahrádku i zahradu, kde se děti ztratí a zabaví takovým způsobem, že otec-organizátor může hodit nohy na stůl a užívat si geniality svého nápadu. Odměnou mu navíc bude spokojená rodina a skleněný půllitr, který mu v jeho domovské hospodě bude každý závidět.

Dokažte rodině, že auto plave

Pokud se vám soused chlubí, kterak plul na některé z chorvatských ostrovů trajektem, nemusíte z toho být smutní. Lodní adrenalin se dá zažít i v Čechách. Stačí jen dojet kousek za Děčín k přívozu Dolní Žleb. Labe se tady překonává na prámu, který uveze i nákladní auto. Samotné nalodění i plavba pak poskytnou nevšední zážitek.

Prám je otevřený, takže se během plavby můžete kochat krajinou, kterou navíc neruší žádný zvuk motorů. Přívoz pohání proud řeky. Natáčí se k němu jako velká plachta a pohybuje se tak, že využívá jeho sílu. Ceny za překonání řeky můžeme označit jako lidové. Na jednom břehu přívozu najdete penzion, na druhém hospodu, kde se dá v pohodě zaparkovat a lehce se občerstvit. Jen pozor na úzké silničky na druhé straně řeky. Dvě auta proti sobě si musí vyříkat přednost.

Za mě je přívoz v Dolním Žlebu větším zážitkem než všechny trajekty. Je to náš nejsevernější a nejníže položený přívoz, a navíc jeden z mála, který umožňuje nalodit auto. Stojí za to ho vyzkoušet i jen kvůli tomu, že si na druhou stranu řeky zajedete na oběd. Jen pozor na stav vody, pokud je hladina Labe moc nízko nebo vysoko, přívoz nefunguje. Což byl bohužel i nás případ.
Reklama

Takové podzemí jste ještě nezažili!

V Českém Švýcarsku všichni lezou po skalách, buďte vynalézaví, vlezte dovnitř skály a ne jen tak ledajaké. Podzemní továrna Rabštejn nabízí skutečně nevšední zážitky. Nemá standardní otevírací dobu, na prohlídku je třeba se objednat. Musí jít o skupinu alepoň 8 osob. Poté vás průvodce pustí a ukáže tajnou nacistickou továrnu, kam se během druhé světové války přesunula část německé letecké výroby.

Ke konci války se tady vyráběl dokonce první sériový vrtulník na světě. Podzemní objekty mají v součtu asi 4 a půl kilometru a jsou v několika blocích. V některých není elektřina a svítíte si jen baterkou. Připravte se taky na to, že je tady pěkná kosa. :-) Spolek, který se o podzemní továrnu stará, vedou skuteční fandové a dozvíte se o ní první i poslední. Její děsivé atmosféry můžete využít i v rámci únikových her, které se tady organizují. Chce to ale velkou odvahu, protože historie místa nahání skutečnou hrůzu.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tip na autovýlety po Česku: Místo bez mobilního signálu, omlazující pramen a růžová betonová houba

Fotr v Česku má první tři tipy na zajímavá místa v Českém Švýcarsku. Nejsou zahlcena turisty a hodí se pro rodiny s dětmi
02.07.2020 12:45
|
2

Máme pro vás návod, jak udělat z auta za pár minut hotel na kolečkách a plusy i mínusy tohoto řešení

Střešní stan pomůže dobrodruhům zakempovat rychle, snadno a hlavně bezpečně. Podívejte se jak
09.10.2019 09:27
|
1

Zdá se to nemožné, ale 2x za sebou zemřel na koronavirus. Kvůli tomu řadu aut už nikdy neuvidíte!

Naštěstí nejde o člověka, ale o veletrh FOR CARAVAN, pořádaný na výstavišti v Letňanech.
15.10.2020 10:15
|
0

Tip na to, jak obrazit všechny významné památky České republiky za 45 minut

Za jednu minutu se dostanete z Karlštejna do Lednice a za dalších 30 sekund na Bezděz
14.10.2020 11:28
|
0

Vyhlašujeme nejlepšího ochránce karoserie auta. Víte, že může být neviditelný?

I když se zdá, že polepy aut jsou na ústupu, opak je pravdou. Polep navíc vůbec nemusí být vidět
30.09.2020 17:43
|
0

Nejlíp se cítí pod mostem. Je tohle auto vůbec normální?

Odpovím hned, není. Podobné mostní "voajéry" byste u nás spočítali na prstech jedné ruky
29.09.2020 12:00
|
1
Reklama
Autosalon TV