Fotr na tripu

Vyzkoušeli jsme, jak se dá auto změnit za pomoci virtuální reality. Funguje to!

Tohle je úlet jménem Wrapstyle, aneb kterak si šikovné české ručičky podmanily svět

Přijde vám barva vašeho auta jako naprostý nůďo? Zároveň se strachujete, že by se případná změna nemusela povést? Našli jsme řešení. Prohlédněte si ho za pomoci virtuální reality v desítkách budoucích možných podob. A rozhodně nečekejte usedlé vzorníky a kolekce prodejců aut. Tohle je úlet jménem Wrapstyle!

Od manažera k dobrodruhovi

Na počátku všeho byla Toyota Land Cruiser 150, nudně černá jak saze od komína. Její život v příštích měsících má ale připomínat život dobrodruha. Vyrazí přes Ukrajinu, Moldávii do Gruzie, Ázerbájdžánu, Kazachstánu a Kyrgyzstánu. Uznejte, že by jí spíš slušelo strniště nedbalého elegána, než aby byla metrosexuálně vyholená!
Neváhám ani minutu a volám do Zlína designového gurua Martina Turečka. Krátce mu popíšu, co potřebuju, a poté se začnou dít věci.

Od této chvíle jen 3D brýle!

Chcete polepit auto? Pak bývá zvykem, že člověk dostane grafický návrh. Lepší nebo horší, ale jen návrh. V pouhých dvou rozměrech.
Wrapstyle parta ovšem pokročila o level dál. Nasadí vám na kedlubnu 3D brýle, a auto se rázem ocitá ve 3D, kde si ho obejdete ze všech stran.

To je jízda! Od 3D rovnou na nudapláž!

Uznejte, že tohle není žádný turek, ale precizní designový kapučíno, nad kterým se mi okamžitě začaly sbíhat sliny. Neváhám ani vteřinu. Je vybráno. Nechávám pohřební Toyotu stát u kluků, kteří se zároveň pokusí trhnout rekord v čase polepu. Mám přijít ráno v 8:00.  
Jsem tam včas, navíc po dobré snídani. U dveří mi ale upadne kelímek s kafem. Zírám na striptérsky odhalený Land Cruiser. Toyota ze sebe odhodila všechno, co mohla!

Japonec musí donaha

Dozvídám se, že kvůli správnému a kvalitnímu polepu klik, dveří a prostoru pod nimi se u Japonců musí odstrojit vnitřní tapecírung auta. Dolů šly i nášlapy a přední maska. Rozhodně jsem nečekal tak náročnou operaci.
Napadá mě, že auta, stejně jako ženy, kvůli vzhledu, musí leccos vytrpět. Tak holka vydrž, už se rozbalují tvé polepové silikony.

Ti nejlepší z celé republiky

První fólie se Toyoty Land Cruiser dotkla někdy kolem 9:30. Pak nastala designová bouře, kterou přerušila jen dovezená pizza. Proměna z úřední toyotí nudy na landcruiseřího dobrodruha trvala ani ne 4 a půl hodiny. Pak následovala loga sponzorů a partnerů.
Nejšikovnějších 8 lidí z téhle branže mi na vlastní oči ukázalo, jak se to dělá! Výsledek stojí za to!

Chtěli byste stejný design auta jako já?

To není jen tak do větru vykřiknutá věta, ale holý fakt a realita. Další z aktivit Wrapstyle se jmenuje wrapstock.com. Jde doslova a do písmene o designový sklad, kde si můžete prohlédnout a vybrat desítky vzhledů své káry. Mimochodem i té mé. Můžete si design stáhnout a následně oslovit nějaký polepáře (ideálně Wrapstyle), ať vám auto promění.

Nejnovější trendy v polepování

Ochrana laku karoserie. I to je jeden z důvodů, proč majitelé ordinují svým miláčkům celopolep. Velmi populární je aktuálně ultra čirá uretanová fólie OpticShield™, která ochrání lak vozu před odletujícími kamínky, větvemi či drobnou kolizí na parkovišti, přitom pod ní máte původní barvu laku. Jde spolu s nákupem designu auta na webovém shopu o nejnovější trendy v polepování.

Hotovo - vyrážím!

Polep auta - člověk by řekl fólie, lepidlo, stěrky, a že k tomu stačí nějaká obyčejná garáž. Chyba lávky. Poslední případ celopolepu mě přesvědčil, že jde o progresivní odvětví, co má díky šikovnosti českých a moravských ručiček ve světě hodně našlápnuto.
Co dodat na závěr, Fotr vyráží na trip!

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Řidičům skáčí pod kola imaginární losi. Volvo pracuje při vývoji aut s virtuální realitou

Brýle s kamerou od firmy Varjo zavedou pokusné osoby do světa, kde netuší, co je skutečné a co ne
04.06.2019 11:00
|
0

Toyota odhalila novou generaci kamionu s palivovými články

Toyota, Kenworth, Port of Los Angeles a státní regulační orgán CARB udělaly další krok k budoucnosti bezemisní nákladní dopravy. Odhalily první těžké nákladní vozidlo poháněné elektřinou z palivových článků. Jeho výkon by se měl minimálně vyrovnat vozidlům na naftu, přitom však jedinými emisemi je čistá voda.
29.04.2019 08:14
|
0

Podle Britů je nová Toyota Corolla nejlepší hybrid na trhu

Toyota Corolla je podle analytiků britského portálu WhatCar? nejlepší hybridní automobil, jaký si v současné době můžete koupit.
26.04.2019 12:27
|
0

Král pickupů - Toyota Hilux

Pracovní nástroj, ale i automobil pro volný čas, tak lze nazvat pickup Toyota Hilux, který láme světové rekordy v prodejních počtech a jeho popularitu umocnilo vítězství v Dakaru 2019...
04.02.2019 18:00
|
0

Nová Škoda Octavia: Nikdo ji ještě neviděl, ale my už jsme s ní jezdili. Tady jsou naše první dojmy

Hrstka novinářů měla možnost svézt se maskovanými prototypy. Autosalon u toho nemohl chybět!
29.10.2019 09:11
|
0

Máme pro vás návod, jak udělat z auta za pár minut hotel na kolečkách a plusy i mínusy tohoto řešení

Střešní stan pomůže dobrodruhům zakempovat rychle, snadno a hlavně bezpečně. Podívejte se jak
09.10.2019 09:27
|
1

Sem autem nejezdi. Ve zrádném Sharyn kaňonu se zasekneš mezi skalami!

Dřív byl mekkou off-rouďáků. Dnes mají bohužel terénní vozy vjezd zakázán
01.10.2019 10:34
|
0

Minutový test: Volkswagen Touareg s naftovým V8. Tohle jsou jeho plusy a minusy

Osmiválce vymírají, protože je ekologové nenávidí. Z tohoto kousku bude jednou rarita
30.09.2019 12:58
|
0
Autosalon TV