Fotr na tripu

Čtyři skvělé tipy, jak instalovat do auta postel

Nechcete spát ve stanu? Co si takhle ustlat přímo v kabině plechového miláčka?

Bude zima bude mráz, kam se v autě kam schováš?

Protože se expediční Toyota Land Cruiser bude pohybovat v Gruzii a Kyrgyzstánu v nadmořských výškách od dvou až do čtyř a půl tisíce metrů, musí mít Fotr na tripu záložní variantu, jak uložit děti k spánku, aby se nebudily zimou. Vyřeší to nezávislé topení a instalace provizorního spaní v autě. Jak mu to šlo, ukáže následující video.

Řešení postele pro Škodu Octavii

Podívejme se na několik profesionálních řešení spaní v autě. Jedno z nich nabízí malá rodinná firma sídlící nedaleko Drážďan. Jejich řešení hodnotím jako velmi nápadité, lehce přizpůsobitelné různým typům kombíků a SUV vozů. Pro naše potřeby ale zabíralo moc místa.

Jednoduchá nafukovací postel na zadní sedadla

Rychlé řešení spaní v autě rozhodně poskytují nafukovací matrace. Pepa se mordoval se standardními typy, existují ale výrobky přímo do auta určené. Dají se sehnat i v řadě e-shopů a jejich cena nepřekročí 1500 Kč. Třeba tahle:

Češi k tomu mají co říct

V segmentu spacích vestaveb do aut mají co říct i české firmy. Komplexní kempingové řešení Nest by Egoe zahrnuje nejen postel, ale i malou kuchyňskou linku s lednicí a dřezem. Instalovat ji můžete do velkých MPV, ale i vozů typu SUV.

Nechcete “Hotel”, pořiďte si “Notel”

Tohle je řešení, které bych pro naše auto bral všemi deseti. Skladné, chytré a díky off-roadovým madlům v Toyotě dobře instalovatelné. Bohužel jde o produkt z USA a objevili jsme ho až krátce před cestou. Takže si o Notelu zatím holky musí nechat zdát na nafukovacích matracích.
Autosalon TV